Menu Close

Susitikimas – paskaita

Gegužės 22 d., penktadienį, mūsų gimnazijoje lankėsi  ir su moksleiviais bendravo  Agnė Gudaitytė, užsienio reikalų ministerijos  diplomatinio archyvo vedėja. Paskaitos metu buvo kalbėta apie  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos funkcijas, mokiniai sužinojo, ką veikia ambasadoriai, diplomatai.

Įdomu buvo gauti daugiau informacijos apie ES įkūrimą, Lietuvos tapimą ES nare, ES himną, vėliavą, mūsų kasdienybę ES, kaip pasikeitė Lietuva 2004-2026 m., po įstojimo į ES, jos solidarumą su Ukraina, Lietuvos atstovus Europos parlamente, šalies pasiruošimą 2027 m. I pusmetį pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Taip pat pristatyta ES struktūra, pagrindiniai darbai, aptartas Lietuvos narystės kelias. Mokiniai turėjo galimybę ne tik pamatyti, išgirsti, bet ir drąsiai paklausti, padiskutuoti juos dominančiomis temomis. Už teisingus atsakymus aktyviausieji buvo apdovanoti URM prizais. Tokie susitikimai – puiki galimybė praplėsti, pagilinti savo turimas žinias.

Skip to content