Gegužės 25 dieną 2 ir 4 klasės mokiniai lankėsi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre. Svetingai priėmusi edukatorė Inga vaikams aprodė centro patalpas ir papasakojo, kodėl buvo įrengtas daiktų mainų centras „TikoTiks“.
Virtualios realybės akinių pagalba mokiniai leidosi į pažintinę kelionę po atliekų tvarkymo centrą. Jie sužinojo apie atliekų tvarkymo sistemą, naudojamus įrenginius, kaip rūšiuojamos ir tvarkomos iš gyventojų surinktos skirtingos atliekos, kiek daug jų susidaro ir kiek pastangų reikia, kad jos kuo mažiau terštų aplinką. Vaikai taip pat sužinojo ir labai nustebo, kad iš maisto atliekų pagaminta elektros energija naudojama pačiame centre, o jos perteklius parduodamas.
Išvyka mokiniams paliko daug įspūdžių, praplėtė žinias apie atsakingą atliekų rūšiavimą ir paskatino dar labiau rūpintis aplinkos tausojimu.





